TEZ TOUR Ceļojumu centrs
Berga Bazārs, Elizabetes iela 83/85
67202000
Ieeja aģentiem
   

 

Jaunumi

01.11.2010 16:00 Tez Weekly News Nr76


01.11.2010 13:30 Tez Quality Notes Nr#4


29.10.2010 17:00

Prese par mums: "Только факты", Бизнес&Балтия, PDF 


25.10.2010 20:00 Tez Weekly News Nr75


25.10.2010 18:00 Tez Quality Notes Nr#3


18.10.2010 12:00 Tez Weekly News Nr74


11.10.2010 18:00 Tez Weekly News Nr73


11.10.2010 17:00 Tez Quality Notes Nr#2


Visas ziņas

Spānija / Par valsti

 

 
Kompānija Tez Tour ielūdz Jūs uz Spāniju – valsti ar bagātu vēsturi un senām tradīcijām, viesmīlīgu un laipnu, flamenko un koridas zemi. Valsti, kas cirta logu uz jauno pasauli, valsti, kurā brīnumaini sadzīvo mauru atstātais mantojums, kataloņu, basku etniskā identitāte, feniķiešu un romiešu perioda kultūras slāņi un mūsdienu modernais dzīvesveids


Ārkārtīgi dažādas dabas ainavas, dēļ kurām šo valsti varētu apskaust jebkura cita; jūra, kalni, salas un vulkāni. Brīnumainas pilsētas ar faktiski neaptveramu kultūras, arhitektūras pieminekļu apjomu – sajūsminošas, iedvesmojošas, neatkārtojamas savā individualitātē. Pilis un katedrāles, muzeji un laukumi, pieminekļi un parki. Romānika un mauru stils, gotika un baroks, renesanse un modernisms, kā arī tautas un Spānijas lauku arhitektūra – tas viss kopumā un atsevišķi raisa apbrīnu. 

Dižas pasaules nozīmes personības, kuras savus talantus dažādos laikos spējušas realizēt pateicoties Spānijas varenībai (citkārt – vājumam), kultūru mantojumam, dabas vienreizībai un majestātiskumam, arī vēstures līkločiem: El Greko un Hosē de Ribera, Djego Velaskess un Bartolomē Estebans Muriljo, Fransisko de Goija un Huans Griss, Pablo Pikaso un Salvadors Dalī; Montserrata Kabaljē un Plasido Domingo, Alfredo Krauss un Hosē Karrerass; Lope de Vega un Migels de Servantess, Migels de Unamuno un  Antonio Mačado, Benito Peress Galdoss un Huans Ramons Himeness,  Federiko Garsija Lorka un Kamilo Hosē Sela; Čurrigeri un Pučs i Kadafalks, Juiss Domēneks i Montaners un Fransesks de Paula Vijars i Losano, Antonio Gaudi un Antoni Tapiess. 

Izcilu personību uzskatījums Spānijas slavas debesīs varētu tikt turpināts vēl un vēl. Ar lieliskiem kinorežisoriem, aktieriem, sportistiem, komponistiem utt.utt. Nav iespējams viņus visus šeit uzskaitīt, kur nu vēl sarindot pēc nozīmīguma, slavas un spozmes kritērijiem. Tas būtu gluži vai neprāts.

Maigais Vidusjūras klimats, ārkārtīgi augsts tūrisma industrijas attīstības līmenis, daudzi vēstures pieminekļi, jūras produktu, augļu un dārzeņu pārpilnība – tas viss padara Spāniju par iemīļotu atpūtas vietu tūristiem no visas pasaules. Dažādi kūrorti dažādos reģionos. Un, protams, ka salas, Spānijas brīnišķās salas...

Kanāriju salas
Sevišķi Kanāriju salās, Grankanārijā un Tenerifē. Jo arī tās ir īpašas. Kā „mūžīgā pavasara” salas, kas cauru gadu gatavas pārsteigt savus viesus ar maigu klimatu, unikālām dabas ainavām, spirdzinošām okeāna brīzēm zem Atlantijas saules, pludmaļu daudzveidību, kas apmierinās jebkura tūrista prasības, brīnišķīgu servisu, izsmalcinātu ēdināšanu un, protams, salinieku neviltotu laipnību un viesmīlību. Ne velti vārdu salikums Kanāriju salas jau sen kļuvis par sinonīmu visaugstākās klases atpūtai.

Salās Jūs gūsiet neaizmirstamus iespaidus, kurus sniegs gan uzkāpšana līdz rimušo vulkānu krāteriem, gan sastingušajā lavā izveidojušos fantastisko alu apmeklējums, gan seno guanču celtās piramīdas un vietumis pat neiedomājami augstie klinšu stāvkrasti. Jūs varēsiet jūsmot par brīnumaino papagaiļu parku un tā sniegtajām pārsteidzošajām izklaides iespējām, baudīt aristokrātisku atpūtu, spēlējot golfu, vai bezbēdīgi vagot okeānu ar ūdensmotociklu, sauļoties uz jahtas klāja vai azartiski nodoties savas lielākās zivs makšķerēšanai atklātā okeānā. Jūs varēsiet smelties romantiskas noskaņas, vakariņojot sveču gaismā, vai izjust kaismīga vakara šova aizrautību flamenko ritmos. Bet varbūt Jums būs tīkamāk vienkārši pagulēt ārstniecisko vulkānisko smilšu pludmalē zem maigās Kanāriju salu saules stariem. Kanāriju salas ir ļoti demokrātisks kūrorts ar visplašāko atpūtas iespēju spektru, tāpēc, kā saka, viss ir Jūsu rokās, Jums ir tikai jāizvēlas. 

Četri nacionālie dabas parki, unikālu dabas zonu un objektu pārpilnība, lieliskas smilšu pludmales, kuru kopgarums mērāms kilometru simtos, desmitiem jahtklubu un ūdenssporta centru, plaši tirdzniecības centri un, protams, mūsdienu Spānijas modernākās viesnīcas – tas viss Jūs rīcībā šajā atpūtas un labpatikas oāzē. 

Esam pārliecināti, ka pēc burvīgas atpūtas Kanāriju salās Jūs tomēr dosieties mājup ar sajūtu, ka vēl ne viss šeit ir redzēts, iepazīts, izbaudīts. Ar sajūtu, kas vēlāk arvien pieaugs. Ar sajūtu, ka salās jāatgriežas. Ka tajās bija kas īpašs...

Kostabrava, Kosta Del Maresme, Kostadorada
Atbraucot uz Kataloniju, ar to ir jāiepazīstas nesteidzoties. Tās vairāk nekā tūkstoš gadus ilgā vēsture to pelna. Vietiņā ar nosaukumu Ampurias, Kostabravā Jūs varēsiet ieraudzīt senās Grieķijas klasiskās ēras pēdas: grieķu apmetnes rajonā, ko vēlāk ieņēma romieši, tika atrastas ārkārtīgi vērtīgas skulptūras un keramikas izstrādājumi. Netālu no šejienes atrodas ibēriešu ciemats Ullastrets, kur var pastaigāties tā gigantisko sienu ēnā. Kostadoradas piekrastē nav iespējams neapmeklēt imperatora pilsētu Tarrako – pašlaik to sauc Tarragona – tas ir īsts Senās Romas ēras piemineklis.

Maljorka
Maljorka ir Spānijas Baleāru arhipelāga galvenā sala. Salas un visa arhipelāga galvaspilsēta – pilsēta Palma de Maljorka. Bagātās un notikumiem pārpilnās Maljorkas vēstures aizsākumi meklējami jau aizvēsturiskajos laikos, ko apstiprina pirmatnējā cilvēka apmetnes vietu atradumi. Savas pēdas Maljorkā ir atstājušas arī slavenās antīkās tautas – feniķieši, grieķi, romieši, bizantieši, arābi. Pašlaik kūrortu tūrisms ir Maljorkas aktivitāšu galvenais akcents. Salā ir ārkārtīgi plašs modernu viesnīcu tīkls, kas nodrošina viesiem pirmklasīgu komfortu un patiesi eiropeisku apkalpošanu. Pateicoties savam labvēlīgajam Vidusjūras baseina klimatam, Maljorka ir viens no tiem kūrortiem, ko tūristiem iespējams apmeklēt visu gadu. 

Kosta del Sola
Costa del Solas (Saules krasta) liedags, kas stiepjas no Gibraltāra līdz Malagai, ir pilnībā aprīkots pludmales atpūtnieku un ūdenssporta cienītāju vajadzībām. Te caurmērā ir 300 saulainu dienu gadā. Marbella ir elegantākais kūrorts. No tā 29 pludmalēm par labāko tiek uzskatīta Playa de Don Carlos. Torremolinosa, atpūtnieku metropole, pamazām atbrīvojas no nepārdomātā būvniecības drudža sekām. Pilsēta ieguldījusi milzīgus līdzekļus zaļo zonu, jaunu laukumu un promenādes ierīkošanai, bet liedagā sabērts miljoniem tonnu baltu smilšu. Benalmadena orientējas gandrīz tikai uz masu tūrismu. Aiz lielās jahtu ostas un visai akmeņainā liedaga ir daudz vietu, kur atpūsties tūristiem.

Spānija


Spānijas karogs, kādu mēs
to tagad zinām, pastāv kopš 1785. gada, kad karalis Karloss III pavēlēja saviem jūras kara flotes kuģiem izmantot krāsas, kas ļautu atšķirt šos kuģus no citu valstu kuģiem.


 
 


Vaizināt, ka...
Vienā no Barselonas katedrāles iekšpagalmiem, kuru var apskatīt arī pilsētas viesi, kādā no kapelām dzīvo zosis! Katalonieši uzskata, ka šo putnu baltums simbolizē Sv. Jevlampijas, kas ir Barselonas patronese, godprātību un nevainību. Jevlampijai bija vien 13. gadu, kad tā gāja bojā no pagānu rokas. Tāpēc arī zosu skaits kapelā esot trīspadsmit. Spānijas reģionu kartes

Maljorka

Katalonija - Kostabrava


Katalonija - Kosta de Barselona - Maresme

Katalonija - KostadoradaKanāriju salas