TEZ TOUR Ceļojumu centrs
Berga Bazārs, Elizabetes iela 83/85
67202000
Ieeja aģentiem
   

 

Jaunumi

01.11.2010 16:00 Tez Weekly News Nr76


01.11.2010 13:30 Tez Quality Notes Nr#4


29.10.2010 17:00

Prese par mums: "Только факты", Бизнес&Балтия, PDF 


25.10.2010 20:00 Tez Weekly News Nr75


25.10.2010 18:00 Tez Quality Notes Nr#3


18.10.2010 12:00 Tez Weekly News Nr74


11.10.2010 18:00 Tez Weekly News Nr73


11.10.2010 17:00 Tez Quality Notes Nr#2


Visas ziņas

Maldīvu salas / Informācija tūristiem

KAD ESAT IERADUŠIES MALDĪVIJAS REPUBLIKĀ

Ierodoties Hulules lidostā: 
Ierodoties Maldīvu salās, Hulules lidostā, Jūs iesākumā nokļūsiet pasu kontroles zonā. Sekojiet secīgi instrukcijai:

1. Pirms esat izgājuši pasu kontroles procedūru, pārbaudiet vai esat aizpildījuši migrācijas anketu-kartiņu (to izsniedz lidmašīnā pirms nosēšanās Hulules lidostā; ja anketu-kartiņu Jums lidmašīnā neizsniedz, paņemiet to telpā, kur notiek pasu kontrole, un aizpildiet – angļu valodā).Viena migrācijas anketas-kartiņas daļa paliek pasu kontroles punktā, otra Jums jāsaglabā – tā būs jāatdod pasu kontrolē pirms aizlidošanas no Maldīvu salām. 

2. Dodieties uz pasu kontroli un izejiet to (jāuzrāda pase, kas derīga ne mazāk par trim mēnešiem, skaitot no dienas, kad ierodaties Maldīvu salās, un migrācijas anketa-kartiņa). 

3. Saņemiet savu bagāžu. Monitorā virs katras bagāžas transportēšanas lentas būs norādīts reiss, kura bagāža tiek padota. Atrodiet sava reisa bagāžas transportēšanas lentu. 

4. Izejiet muitas kontroli – tiks pārbaudīta Jūsu bagāža. Alkoholisko dzērienu ievešana ir stingri aizliegta! Alkoholiskos dzērienus konfiscē bez tiesībām saņemt tos atpakaļ (saskaņā ar 2011. g. 1. maijā pieņemto likumu „Par pilnīgu ievedamo alkoholisko dzērienu konfiskāciju bez jebkādas kompensācijas”).

5. Pēc muitas kontroles zonas Jūs sagaidīs TEZ TOUR pārstāvis (ar attiecīgu uzrakstu). Mūsu pārstāvji tērpti dzeltenos kreklos ar zilām kaklasaitēm, bikses/svārki – zilas. 

6. Atdodiet TEZ TOUR pārstāvim savus ceļojuma dokumentus (vaučeri, 1 eks.).
 
7. Saņemiet no TEZ TOUR pārstāvja informatīvo aploksni ar kontakttelefonu numuriem. 
 
8. Aizejiet pie savas viesnīcas infogaldiņa (virs katra infogaldiņa ir viesnīcas nosaukums).

9. Tur nosauciet savu uzvārdu, lai viesnīcas pārstāvji fiksētu Jūsu ierašanos. 

10. Dodieties uz transferu. Informāciju, uz kurieni tieši Jums jādodas, lai nokļūtu viesnīcā, sniegs viesnīcas pārstāvji (angļu valodā) pie infogaldiņa. Ja Jums rodas kādas neskaidrības, pieejiet pie TEZ TOUR pārstāvja – viņš Jums palīdzēs. 

11. Maldīvu salās transferus nodrošina pašas viesnīcas, tāpēc transferos pavadošo gidu nav. 

Ierodoties viesnīcā:
1. Dodieties uz reģistrāciju – tur Jums izsniegs aizpildāmu viesnīcas reģistrācijas kartiņu.

2. Aizpildiet reģistrācijas kartiņu angļu valodā. 

3. Nododiet aizpildīto reģistrācijas kartiņu, ceļojumu dokumentus (vaučeri, 1 eks.), pasi (to Jums atdos, kad būs nokopēta – pavaicājiet reģistrācijā, kad varēsiet to saņemt atpakaļ). 

4. Apmešanās numurā – no plkst. 14:00, līdz tam jāuzgaida. Pa to laiku varat, atstājot savu bagāžu glabāšanas kamerā, izmantot visus viesnīcas teritorijā pieejamos pakalpojumus. Iemitinoties numurā, Jūs saņemsiet tā atslēgas. 

5. Pēc apmešanās numurā iepazīstieties ar informāciju par viesnīcas pakalpojumiem. Pievērsiet uzmanību tam, kādi pakalpojumi viesnīcā ir bezmaksas un kādi maksas (cik tie maksā) – vairumā gadījumu informācija par pakalpojumiem ir ievietota mapītē, kas nolikta uz galda vai uz gultas naktsskapīša.

Tikšanās ar viesnīcu gidu 
Maldīvu salās gidu/pārstāvju viesnīcās nav. Saistībā ar visām problēmām, kādas var rasties, arī neskaidrību gadījumos vērsieties viesnīcas reģistrācijā vai zvaniet TEZ TOUR pārstāvjiem uz kontakttelefonu numuriem, kurus saņēmāt vēl Hulules lidostā. 

Pirms mājupceļa
Dodieties uz reģistrāciju un pārbaudiet, vai Jums nav neapmaksātu rēķinu par kādiem papildu pakalpojumiem (minibārs, telefons u.tml.). Ja tādi ir, norēķinieties par tiem. Vakarā (pēc 17:00) Jums numurā nogādās aploksni ar informāciju par transfera laiku uz Hulules lidostu. Ja Jums šo aploksni neatnes, tad pēc vakariņām noskaidrojiet, kad notiks transfers – informācija būs uz viesnīcas informatīvā ziņojuma dēļa (vai redzama ekrānā, kas novietots reģistrācijā).

Izbraukšana no viesnīcas
Izbraukšanas dienā nepieciešams atbrīvot numuru līdz plkst. 12:00 un nodot reģistrācijā numura atslēgas. Bagāžu varēsiet novietot glabāšanas kamerā. Lai izvairītos no sarežģījumiem ar transferu uz lidostu, ierodieties noliktajā vietā laikus, nenokavējiet.

Ierodoties Hulules lidostā, lai lidotu uz Rīgu 
1. Ierodoties lidostā, saņemiet savu bagāžu (ja transfers bijis ar kuteri vai laivu, bagāža tiks novietota uz muliņa; ja ar lidmašīnu – saņemsiet to pie bagāžas transportēšanas lentas lidostas ielidošanas zālē). 

2. Dodieties uz starptautisko lidojumu zāli.

3. Pieejiet pie tās lidojuma reģistrācijas vietas, kurā norādīts Jūsu reisa numurs. 
 
4. Reģistrējieties lidojumam, uzrādot pasi un ceļojuma dokumentus (vaučeri).  
 
5. Pēc tam turpat samaksājiet lidostas nodevu (25 USD par cilvēku; apmaksai var izmantot arī kredītkartes). 
 
6. Nododiet bagāžu (SIC!!! No valsts ir aizliegts izvest bruņurupuču bruņas un koraļļus). Tūristi var reģistrēt savu bagāžu gan līdz galapunktam (lidostai "Rīga"), gan līdz pārsēšanās lidostai (Stambulas lidostai. Izvēloties pēdējo opciju, bagāža Stambulā jāsaņem un jāpiereģistrē otrreiz).

7. Saņemiet iekāpšanas talonu. Pievērsiet uzmanību, iepazīstoties ar talonu, kurš sektors (GATE) ir jūsu lidojumam un cikos sākas iekāpšana lidmašīnā (TIME). 
 
8. Izejiet pasu kontroli (uzrādiet pasi un migrācijas anketas-kartiņas daļu, kas bija palikusi pie Jums).

9. Dodieties uz izlidošanas zāli, sagaidiet, kad tiks paziņots par iekāpšanu uz Jūsu reisu un ieņemiet vietu lidmašīnā.  

UZZIŅAS

Vīza un muita
Ceļojumam uz Maldīvu salām nav nepieciešamas nekādas ar ieceļošanu saistītas papildu formalitātes – bezmaksas tūrisma vīza 30 dienām tiek piešķirta, kad tūristi ielidojuši Hulules starptautiskajā lidostā, kura atrodas uz atsevišķas salas netālu no Males. Tāpat netiek prasīta arī iepriekšēja vakcinēšanās pret noteiktām slimībām.

Valstī ir aizliegta jebkādu alkoholisko dzērienu ievešana (t.sk. arī to, kas iegādāti Duty Free veikalā vai lidmašīnā), taču kūrortviesnīcās šie dzērieni piedāvājumā ir. Tāpat nedrīkst ievest cūkgaļas izstrādājumus, narkotiskās vielas, pornogrāfiska satura materiālus (t.sk. videokasetēs un DVD), literatūru, kas vērsta pret islāmu, zemūdens medību ieročus un to sastāvdaļas, profesionālu videouzņemšanas aparatūru (drīkst tikai ar speciālu atļauju), dzīvniekus. Aizlidojot no Maldīvu salām jāsamaksā lidostas nodoklis 25 USD apmērā (t.sk. par bērniem, kas vecāki par 2 gadiem).

Laika josla: + 3 stundas (pret Latvijas laika joslu).  

Nauda
Vietējā valūta – Maldīvu rufija (MVR). 1 rufija =100 laras. 1 USD dolārs = aptuveni 11,7 rufijas.
Visur kā apmaksas līdzeklis tiek pieņemti ASV dolāri, kā arī izplatītākās kredītkartes ("American Express", "Visa", "Master Card", "Diners Club", "JCB", "Euro Card"), tāpēc itin labi var iztikt arī bez valūtas maiņas. Tiesa, EUR valūta tiek pieņemta kā apmaksas līdzeklis tikai viesnīcās, kūrortos, kā arī dažkārt suvenīru tirgotavās. Galvaspilsētā Malē valūtas maiņas kurss ir nedaudz izdevīgāks kā viesnīcās. Malē bankas un apmaiņas punkti koncentrēti Marine Drive ielā un strādā no svētdienas līdz ceturtdienai (08:00-13:30). Piektdienas un sestdienas valstī ir izejamās dienas. Pirms aizbraukšanas rufijas iespējams samainīt atpakaļ pret dolāriem.

Suvenīri
Labākā vieta iepirkumiem valstī – galvaspilsēta Male. Suvenīrus var iegādāties gan specializētajos veikalos kūrortos, gan suvenīru bodītēs zvejnieku ciemos, gan Malē (visplašākās iespējas ir uz Čandani Magu ielas). Iecienītākie suvenīri: no kokospalmu koksnes izgrebtas figūriņas un skulptūras, skaisti koka trauki, lādītes un sadzīves priekšmeti, apgleznoti šķīvīši, krāšņas zivju figūriņas, vietējo mākslinieku gleznas, T-krekli, šalles, sarongas (parasti viegls krāsaina auduma gabals, kuru var apsiet ap ķermeni dažnedažādos veidos), atklātnītes, gliemežvāki, paklājiņi, haizivju žokļi, kokospalmu eļļa u.c. 

Telefona sakari
Saziņai vietējos un starptautiskajos tīklos ieteicams iegādāties Dhiraagu telefona kartes. Valsts kods (+ 960). Zvans vietējā tīklā maksā ~ 0,25 rufijas minūtē, zvans uz citām zonām var izmaksāt no 0,55 līdz 3 rufijām minūtē. Starptautiskie telefona zvani ir dārgi, īpaši zvanot no kūrortiem.

Transports
Regulāras ūdenstransporta satiksmes starp valsts salām nav. Visus transferus uz Mali un lidostu nodrošina pašas viesnīcas. Pārlidojumus uz attālām valsts salām var veikt ar hidroplāniem vai reisa lidmašīnām (lidostas atrodas arī Ganas, Hannimadu, Kaddu un Kaadeddu salās). Īsākus attālumus parasti veic ar kuteriem vai tradicionālajām vietējo iedzīvotāji laivām dhoni. Viesnīcas nodrošina tūristu transferus ar dhoni laivām (to ātrums ~ 7 mezgli stundā), ātrgaitas kuteriem, helikopteriem vai hidroplāniem, kas spēj nogādāt tūristus visattālākajās valsts salās. Tūristiem vienmēr ir iespēja noīrēt dhoni laivu vai ātrgaitas kuteri. 

Jebkuru Maldīvijas Republikas salu var šķērsot 1,5-2 stundās. Populārākie sauszemes transportlīdzekļi ir velosipēdi un mototransports. Malē ir arī taksometri. Maksa par vienu braucienu jebkurā virzienā ir 10 rufijas. Malē un citās lielākajās salās automobili iespējams noīrēt. 

Dzeramnauda
Ja dzeramnauda jau nav iekļauta rēķinā, tad 10%.

Uzmanību!
Sakarā ar to, ka attālumi starp salām ir lieli, gidi ne vienmēr iespēj apmeklēt kūrortus un viesnīcas. Tāpēc saziņa ar tūristiem notiek galvenokārt pa telefonu.

Gidu kontakttelefoni ir norādīti tūristu vaučeros, kā arī informatīvajā aploksnē, kuru tūristi saņem no TEZ TOUR pārstāvjiem, kad ir piezemējušies Hulules lidostā. Visi jautājumi, kādi rodas, jārisina vai nu uzdodot tos personālam reģistrācijā, vai nu zvanot TEZ TOUR gidam.

Ārkārtēju situāciju gadījumos jāzvana TEZ TOUR tūristu atbalsta dienestam Maldīvu salās.

TEZ TOUR tūristu atbalsta dienesta numuri Maldīvu salās
(+960) 794 16 46 
(+960) 779 16 46 

Maldīvu salas

 


Šīs valsts karoga sarkanā krāsa simbolizē bijušo, esošo un nākamo republikas nacionālo varoņu drosmi. Zaļais taisnstūris karoga centrā apzīmē bezgalīgi daudzās kokospalmas, kas aug Maldīvu salās. Savukārt baltais pusmēnesis simbolizē valsts reliģiju – islāmu.


  
 

Vai zināt, ka...

 
 
Lielās piektdienas mošeja Maldīvijas Republikas galvaspilsētā Malē uzcelta 1656. gadā. Tā slavena ar vietējo celtnieku meistardarbu – mošejas sienas ir uzceltas no koraļļu blokiem. Savukārt mošejas minarets slejas kopš 1667. gada.