TEZ TOUR Ceļojumu centrs
Berga Bazārs, Elizabetes iela 83/85
67202000
Ieeja aģentiem
   

 

Jaunumi

01.11.2010 16:00 Tez Weekly News Nr76


01.11.2010 13:30 Tez Quality Notes Nr#4


29.10.2010 17:00

Prese par mums: "Только факты", Бизнес&Балтия, PDF 


25.10.2010 20:00 Tez Weekly News Nr75


25.10.2010 18:00 Tez Quality Notes Nr#3


18.10.2010 12:00 Tez Weekly News Nr74


11.10.2010 18:00 Tez Weekly News Nr73


11.10.2010 17:00 Tez Quality Notes Nr#2


Visas ziņas

Maldīvu salas / Par valsti

  

PĒRĻU VIRTENE INDIJAS OKEĀNĀ 

Maldīvu salas kā košas pērles no satrūkušas kreļļu virtenes izkaisītas pār ekvatoru pašā Indijas okeāna vidū, uzburdamas tropu paradīzes ainavu. Pludmales smiltis te ir putojošu viļņu galotņu baltumā, okeāns – tirkīza nokrāsā, bungalow mājiņas sēž uz resniem lagūnā iedzītiem pāļiem, bet zivtiņas, kas šaudās starp koraļļu izaugumiem – pārsteidz visās varavīksnes krāsās.

Nonācis Maldīvu kūrortā, cilvēks nevilšus atceras, kā bērnības dienās zīmējis savu sapņu salu ar košzaļām palmām pludmalē, dzeltenu sauli debesīs un sevi laimīgu jūrā... 

Slavenais itālis Marko Polo Maldīvu salas nodēvēja par Indijas ziedu, bet izcilais 14. gs. berberu ceļotājs Ibn Batūta par vienu no pasaules brīnumiem. Tiešām, daba devusi Maldīvu salām lielisku iespēju kļūt par brīnišķīgu pludmales un jūras tūrisma centru, un valsts to arī izmantojusi – tūrisms ir salu zemes vadošā ekonomikas nozare ar augstas kvalitātes latiņu. 

 

Maldīvija – 1190 salas dienvidrietumos no Šrilankas, iedalītas 26 atolos: 200 salas ir apdzīvotas, savukārt aptuveni 100 salās atrodas kūrortkompleksi. 

Kā burvīgu atpūtas vietu Maldīvu salas pasaulei atklāja niršanas entuziasti pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados. Tagad, pārsteidzošās zemūdens pasaules un fantastisko koraļļu veidojumu, kā arī kristālskaidrā ūdens dēļ Maldīvu salas kļuvušas par sava veida akvalangistu Meku (redzamība zem ūdens vietumis sasniedz pat 50 metrus!). Un arī ūdens temperatūra, kas visa gada garumā ir 26-27°C robežās, vilina ne tikai daiverus un snorkelētājus, kas, starp citu, ierodas salās ne reizi vien. Maldīvu salas tiek uzskatītas par vienu no drošākajām un mierīgākajām atpūtas vietām uz Zemes un fantastisku „zemūdens pasaules poligonu”. Visos Maldīvijas kūrortos ir zemūdens peldēšanas centri ar profesionāliem instruktoriem, kuri runā lielāko Eiropas tautu valodās. Ir kursi iesācējiem, ir pavadoņi-instruktori tiem, kas vēlas celt savas prasmes, kļūt pieredzējušāki un dodas sarežģītākos zemūdens ceļojumos. Protams, izvēli par labu atpūtai Maldīvu salās sekmē arī klimats, kas nepieviļ – tas ir ļoti vienmērīgs, karsts un mitrs, bez krasām gaisa temperatūras svārstībām (~ 30°С).

Maldīvu salās runā divehi valodā, kas pieder indoirāņu valodu grupai. Divehi ir valsts valoda, kurā netrūkst arī aizguvumu no arābu, angļu un hindi valodām. Valsts galvaspilsētā Malē un salu kūrortviesnīcās plaši tiek izmantota angļu valoda. Taču ārpus kūrortiem saziņa angļu vai citās Eiropas valodās ir problemātiska.

Noteicošā reliģija valstī – islāms (kopš 1153. gada). Apmeklējot salas ārpus kūrortzonām, kā arī galvaspilsētu Mali, tūristiem vajadzētu ar cieņu un pietāti izturēties pret musulmaņu tradīcijām un neatkailināt augumu. Pludmalē ieteicams tērpties tradicionālajos pludmales tērpos – sauļošanās topless un nūdisma tradīcijās ir stingri aizliegta.

Nacionālā valūta ir Maldīvijas rufija (MVR), taču kūrortkompleksos tāpat var norēķināties ar USD, EUR, kā arī kredītkartēm.

Vairumā kūrortviesnīcu tiek piedāvāti gan vietējie, gan Āzijas tautu, gan Eiropas tautu ēdieni. Vietējās virtuves ēdienos parasti ietilpst rīsi un zivis, kas pagatavotas pievienojot kokosriekstu pienu. Pikantākai garšai – laims, čili, sīpolaugi u.tml. Un vēl klāt vietējā maize – roshi. Ēdienreizi var noslēgt ar garšīgajiem vietējiem dzērieniem suji vai raa.

Ceļojumam uz Maldīvu salām nav nepieciešamas nekādas ar ieceļošanu saistītas papildu formalitātes – bezmaksas tūrisma vīzu 30 dienām piešķir, kad tūristi ielidojuši Hulules starptautiskajā lidostā, kura atrodas uz atsevišķas salas netālu no Males. Tāpat netiek prasīta arī iepriekšēja vakcinēšanās pret noteiktām slimībām.

Valstī ir aizliegta jebkādu alkoholisko dzērienu ievešana (t.sk. arī to, kas iegādāti Duty Free veikalā vai lidmašīnā), taču kūrortviesnīcās šie dzērieni piedāvājumā ir. Tāpat nedrīkst ievest cūkgaļas izstrādājumus, narkotiskās vielas, pornogrāfiska satura materiālus (t.sk. videokasetēs un DVD), islāmu kritizējošu literatūru, zemūdens medību ieročus. Aizlidojot no Maldīvu salām jāsamaksā lidostas nodoklis 25 USD apmērā (t.sk. par bērniem, kas vecāki par 2 gadiem).

Tūristus Maldīvu salās nebeigs pārsteigt dabā valdošā krāsu palete, neatkārtojamie ekvatoriālie saulrieti, arī faunas un floras daudzveidība. Fantastiskā atpūta Maldīvu salās vēl nevienu nav atstājusi vienaldzīgu, jo tā līdzinās paradīzei zemes virsū.

 

Maldīvu salas

 


Šīs valsts karoga sarkanā krāsa simbolizē bijušo, esošo un nākamo republikas nacionālo varoņu drosmi. Zaļais taisnstūris karoga centrā apzīmē bezgalīgi daudzās kokospalmas, kas aug Maldīvu salās. Savukārt baltais pusmēnesis simbolizē valsts reliģiju – islāmu.


  
 

Vai zināt, ka...

 
 
Lielās piektdienas mošeja Maldīvijas Republikas galvaspilsētā Malē uzcelta 1656. gadā. Tā slavena ar vietējo celtnieku meistardarbu – mošejas sienas ir uzceltas no koraļļu blokiem. Savukārt mošejas minarets slejas kopš 1667. gada.