TEZ TOUR Ceļojumu centrs
Berga Bazārs, Elizabetes iela 83/85
67202000
Ieeja aģentiem
   

 

Jaunumi

02.03.2016 20:00 Informācija masu saziņas līdzekļiem: Starptautiskais tūroperators "Tez Tour" palielina tūrisma maršrutu skaitu", PDF 


23.02.2016 13:00 Informācija masu saziņas līdzekļiem: Atklāts pirmais Latvijā "Tez Tour" birojs privātpersonu apkalpošanai ", PDF 


01.02.2016 20:00 Informācija masu saziņas līdzekļiem: "Tez Tour jaunumi un speciālie piedāvājumi ikgadējās izstādes "Balltour 2016", PDF 


25.12.2015 18:00 Tez Weekly News Nr305-306 


19.12.2015 10:00 Informācija masu saziņas līdzekļiem: "TEZ TOUR slēpošanas sezonu sāk ar jaunumu", PDF 


07.12.2015 12:00 Tez Weekly News Nr303-304 


20.11.2015 20:00 Tez Weekly News Nr301-302 


02.11.2015 20:00 Tez Weekly News Nr299-300


Visas ziņas

Austrija / Slēpošanas trases Zalcburgas federālajā zemē

Kūrorts
Augstumu starpība, m Trašu kopgarums, km Slēpošanas teritorijas novērtējums
Min Max Zilās

Sarka-
nās

Mel-
nās

Snov-
borda
Iesā-
cējiem

Ama-
tieriem

Profi Apres
Ski
 Cellamzē 757 2000 27 25 25 + 5 4 3 4
 Kapruna 786 3029 31 23 2 + 5 5 3 2+
 Zālbaha -
 Hinterglemma
1003 2100 90 95 15 + 5 5 4 5
 Bādgašteina 900 2246 37 109 24 + 2 4 4 3+
 Bādhofgašteina 858 2246 53 104 13 + 2 4 4 3+
 Rauris 950  2200 15 12 5 +  4   5  2 2


Ski-pass cenas "Zell am See-Kaprun" trasēs 
(138 km trašu, 53 pacēlāji)

Ski-pass cenas "Saalbach-Hinterglemm" trasēs  
(270 km trašu, 70 pacēlāji)

Ski-pass cenas "Gastein" trasēs  
(205 km trašu, 50 pacēlāji)
Cellamzē
Cellamzē tiek slavēta par tās labi sakoptajām kalnu slēpošanas trasēm, kuru kopgarums sasniedz 77 km. Turklāt vairums no trasēm ierīkotas tā, lai slēpotāji viens otram netraucētu. Trases kalnu nogāzēs galvenokārt paredzētas slēpotājiem ar vidēja sagatavotības līmeņa slēpošanas prasmēm (27 km «zilo» trašu).

Taču piemērotas trases kūrortā atradīs arī iesācēji (25 km) un profesionāļi (25 km). Distanču slēpošanas cienītājiem ierīkotas labas un garas trases 40 km kopgarumā. Un vēl – Cellamzē ir radīti teicami apstākļi iesācājiem-snovbordistiem.

Kūrortā veiksmīgi izplānota ir arī pacēlāju sistēma (pavisam ~ 30 pacēlāji). Viens atrodas pašā Šutdorfas centrā, blakus nozīmīgākajām viesnīcām; otrs – praktiski tieši pie Cellamzē gājēju zonas, bet trešais, Šmittenhē funikulieris, kam ir arī vislielākā slēpotāju ietilpība, atrodas 5-7 minūšu brauciena attālumā no centra.

Kapruna

Kopā ar netālo Cellamzē šis kūrorts ietilpst t.s. Eiropas sporta reģionā un piedāvā plašas iespējas nodarboties ar dažādiem sporta veidiem. Kalnu slēpošanas infrastruktūra sevī ietver vairāk nekā 40 km labi koptu trašu un aptuveni 20 pacēlājus.

Netālu no Kaprunas atrodas daudziem slēpotājiem labi Kicšteinhorna ledājs (3203 m), kura apkaimē slēpošana iespējama visa gada garumā. Tur ir daudzas plašas un garas trases, kas piemērotas iesācējiem – gan slēpotājiem, gan snovbordistiem, kā arī vairākas vilinošas „melnās” trases un vakaros izgaismotas trases distanču slēpotājiem. Ceļā uz ledāja virsotni paveras brīnumains skats uz Augstā Tauerna kalnu Nacionālo parku, bet dienās, kad debesis ir skaidras, saredzama arī Austrijas augstākā virsotne – Grosglokners (3764 m). Savukārt 2446 m augstumā atrodas restorāns "Alpine centre".

Zālbaha-Hinterglemma

Burvīgie Austrijas ciematiņi – Zālbaha un Hinterglemma – atrodas gleznajā Glemmtāles ielejā, un tos šķir tikai 4 km. Kopā ar Leogangu tie veido Austrijā plašāko ziemas sporta veidu reģionu, kuru sauc arī par "Slēpošanas cirku" (Skicircus – šis nosaukums vienlaicīgi nozīmē gan to, ka nepārtraukti strādā pacēlāji, gan „cirku” uz slēpēm, gan svētku sajūtu un jautrību cauru diennakti). Visdažādākās lieliski ierīkotās un savā starpā savienotās trases ir iemesls, kāpēc slēpotāji ar dažādu sagatavotības līmeni arvien vairāk un vairāk izrāda patstāvīgu interesi par šiem kūrortiem, protams, dodoties uz tiem. Sniega sega šajos kūrortos garantēta no decembra beigām līdz marta beigām, bet augstumu starpība trasēs sasniedz 1003-2100 m.

Vērtējot Zālbahas-Hinterglemmas "Slēpošanas cirku", eksperti secinājumos ir vienoti: Glemmtāles ielejas nogāzēs kalnu slēpošanas iespējas tiešām ir unikālas, pat universālas. Apliecinājums tam ir fakts, ka šajā reģionā regulāri notiek dažādas sacensības, t.sk. pasaules čempionāti un Pasaules kausa izcīņas posmi dažādās kalnu slēpošanas disciplīnās.

"Slēpošanas cirku" veido aptuveni 10 slēpošanas zonas, kas ietver 200 km garu savienotu trašu virkni jebkura slēpotāja gaumē: ir gan ekstrēmas, gan līdzenas un plašas, gan saulainas dienvidu nogāzēs, gan ēnainas ziemeļu nogāzēs. Reģionā ir daudzas «zilās» (90 km kopgarumā) nobraucienu trases, kā arī aizraujošas "sarkanās" (95 km kopgarumā) nobraucienu trases. Iesācējus un ģimenes ar bērniem gaida komfortabla lēpošana dienvidu nogāzēs: Wildenkarkogel, Bern un Reiterkogel. Bet profesionāļi spēs pienācīgi novērtēt Schattberg un Zwölferkogel kalnu ziemeļu nogāžu «melnās» trases (15 km kopgarumā). Tiem, kas mīl karvingu un slēpošanu pa paugurainām trasēm ar „izciļņiem”, patiks nobraucieni Leogangas rajonā. Bet visgarākā, 7 km garā Schattberg Ost-Jauseralm trase, būs piemērota slēpotājiem-iesācējiem. Apgaismotas trases slēpošanai vakarā atrodas Hinterglemmā un Leogangā, bet pasaules čempionātu trases – Zwölferkogel un Bernkogel nogāzēs.

It visās slēpošanas zonās ir t.s. top spots – speciālas nobraucienu trases mogulistiem, frīstailistiem, slalomistiem un snovbordistiem. Tieši snovbordistiem "Slēpošanas cirkā" ierīkotas trases 12 km kopgarumā, kā arī 4 pacēlāji.

Zālbahā ir teicami t.s. half-pipe, kas atbilst pasaules līmeņa prasībām: 80 m – Bernkogel nogāzē, 30 m – Turmwiese nogāzē. Bet Hinterglemmā atrodas Fun park ar mākslīgo apgaismojumu. Savukārt distanču slēpošanas cienītājiem sporta reģions piedāvā trases 43 km kopgarumā.

Viena no galvenajām "Slēpošanas cirka" vērtībām kalnu slēpošanas aspektā ir izcili efektīvā pacēlāju sistēma, kas aptver visas slēpošanas zonas. Austrijā tai nav līdzvērtīgu. Piemēram, uz Austrumšatberga kalna virsotni (2020 m) slēpotājus nogādā ar trošu ceļa vagoniņiem, kuros var satilpt 100 cilvēki. Turklāt jāatzīmē, ka visas lejāk esošās stacijas jaukā kārtā atrodas netālu no viesnīcām. Kāds gan tur brīnums, ka slēpotājiem, kas atpūšas Zālbahas- Hinterglemmas-Leogangas reģionā, nekad nav lieki jātērē savs laiks, gaidot rindā uz pacēlāju.

Bādgašteina

Šis ir viens no nedaudzajiem Austrijas kūrortiem, kas piedāvā ne tikai iespējas baudīt fantastisku atpūtu un uzlabot veselību ar dziednieciskām procedūrām, bet ir arī lieliska vieta kalnu slēpošanai. Bādgašteinu, un ne velti, mēdz saukt arī par Gašteinas ielejas kūrortu pērli. Šeit ierīkotas trases 118 km kopgarumā, kā arī 25 pacēlāji. Kūrorta slēpošanas nogāzēs ir daudzas sarežģītas nobraucienu trases, kuras izbraukt spējīgi tikai pieredzējuši un labi sagatavoti kalnu slēpotāji.

Bādhofgašteina

Ziemas sporta un balneoloģijas kūrortpilsētiņa Bādhofgašteina atrodas tikai 7 km attālumā no Bādgašteinas.

Kūrortā ir visi apstākļi, lai slēpotāji varētu baudīt neaizmirstamos ziemas priekus: t.sk noturīga sniega sega; ļoti pārdomāts pacēlāju izvietojums (kopumā 19), pietiekami sarežģītas, taču tajā pašā laikā garas un komfortablas slēpošanas trases 81 km kopgarumā (t.sk. distanču slēpošanas), kas piemērotas pat slēpotājiem-iesācējiem. Ziemas atpūtas cienītāju rīcībā ir gan slēpošanas skolas, gan kalnu slēpošanas "dārziņš” bērniem vecumā no 3 gadiem, gan arī slēpošanas skola tiem, kam jau 4 gadiņi.

Rauris
Toties slēpošanas zona šajā kūrortā atrodas pietiekami augstu. Gondoltipa pacēlāja stacija Haimalma atrodas aptuveni trošu trases pusceļā, 1460 m augstumā, bet Vetterkroicas pacēlājs nogādā slēpotājus līdz pat Raisahkofai 2200 m augstumā. Abi pacēlāji krauji dodas uz augšu, tāpēc bērniem un nepieredzējušiem slēpotājiem labāk atteikties no maksimālā augstuma sasniegšanas. Tai pat laikā – abi pacēlāji var nogādāt slēpotājus līdz brīnišķīgi izveidotām un ne pārāk sarežģītām slēpošanas trasēm virs mežu joslas. Piekarceļš ar sešvietīgām kabīnēm labs arī tajā ziņā, ka neveidojas garas rindas.

Slēpošanas skolas, kas atrodas kūrortā, aprīkotas ar rotaļlaukumiem, lentas transportieriem, bet treniņu programma skolās paredzēta tai publikas daļai, kura ieradusies ģimenes sastāvā. Izņemot slēpošanu pilsētiņā pieejamas tās izklaides, kas orientētas uz ģimenēm, kuras ieradušās, lai šeit atpūstos atvaļinājuma laikā. Ar tik pasaulīgiem kaimiņkūrortiem, kā, piemēram, Gašteinu un Cellamzē, Rauris pat nedomā sacensties vai arī līdzināties tiem. Vakari kūrortā tiek pavadīti nelielās omulīgās viesnīciņās, kur tiek piedāvāti krietnās un pārbaudītās vietējās virtuves ēdieni.

Bērniem. Slēpošanas dārziņš bērniem no 2,5 g. vecuma, slēpošanas kursi bērniem no 3 g. vecuma, aukļu pakalpojumi (zīdaiņiem), atsevišķa slēpošanas teritorija bērniem, 2 pacēlāji bērniem, „slēpošanas karuselis”, diskotēka bērniem, 50% atlaide slēpju nomai bērniem vecumā līdz 12 gadiem; bērnus uz slēpošanas skolām no viesnīcām nogādā speciāli taksometri.

Slēpošanas skolas: 2 skolas, 30 instruktori; 2 snovborda skolas, 4 instruktori.

Distanču slēpošana: 9 km trašu pilsētiņas (Rauris) apkaimē, 7 km trašu Zaidvinklas rajonā, 10 km trašu Buhebenes rajonā, 10 km trašu Hjutvinklas rajonā, 4 km trašu Zonnenloipes rajonā, 2 km trašu Hohbīeles rajonā. Maksas par distanču trašu izmantošanu nav.

Kamaniņas: 2 kalniņi (kopgarumā aptuveni 6,5 km), Kreicbodens (2,5 km) – pirmdienās un ceturtdienās apgaismojums no pacēlāja;  Kolma-Saigurna – 4 km. Snovbords. "Funpark” – pie kalnu stacijas ceļa uz Hohalmu. 

Slēpošanas trašu kartes (ZALCBURGAS FEDERĀLAJĀ ZEMĒ)

Starp citu......

Uz slēpošanas kūrortiem nebūt nav jāņem līdzi savas slēpes vai snovborda dēlis.
Pasaulē populāri slēpju inventāra ražotāji visiem tūristiem-slēpotājiem piedāvā savus jaunākos produkcijas modeļus par speciālām cenām.

Izņēmums nebūs arī 2011. gada ziemas sezona: ņem un iznomā slēpes, slēpo un izmēģini tās par itin simbolisku maksu!

Tas tiešām ir ļoti ērti. Un ekonomiski: nav jāmaksā par papildu bagāžu lidojumos turp un atpakaļ. Bet slēpju zābakus gan labāk paņemt sev līdzi no Latvijas.