TEZ TOUR Ceļojumu centrs
Berga Bazārs, Elizabetes iela 83/85
67202000
Ieeja aģentiem
   

 

Jaunumi

02.03.2016 20:00 Informācija masu saziņas līdzekļiem: Starptautiskais tūroperators "Tez Tour" palielina tūrisma maršrutu skaitu", PDF 


23.02.2016 13:00 Informācija masu saziņas līdzekļiem: Atklāts pirmais Latvijā "Tez Tour" birojs privātpersonu apkalpošanai ", PDF 


01.02.2016 20:00 Informācija masu saziņas līdzekļiem: "Tez Tour jaunumi un speciālie piedāvājumi ikgadējās izstādes "Balltour 2016", PDF 


25.12.2015 18:00 Tez Weekly News Nr305-306 


19.12.2015 10:00 Informācija masu saziņas līdzekļiem: "TEZ TOUR slēpošanas sezonu sāk ar jaunumu", PDF 


07.12.2015 12:00 Tez Weekly News Nr303-304 


20.11.2015 20:00 Tez Weekly News Nr301-302 


02.11.2015 20:00 Tez Weekly News Nr299-300


Visas ziņas

Itālija / Slēpošanas trases Val di Fassas regionā

Slēpošanas zona Augstumu
starpība, m
Kalnu slēpošanas trašu
kopgarums, km
Slēpošanas teritorijas
novērtējums
Min. Max. Zilās Sarkanās Melnās Snowb Iesā-
cējiem
Ama-
tieriem.
Profi Apres
Ski
Val di Fassa/Carezza 1320 2638  23 89  9 +  5   4 4
Dolomiti Superski 1000 3342  244 854  122  + 5  4 -


Ski-pass cenas "Val di Fassa/Carezza" trasēs

Šī slēpošanas zona ietver šādus reģiona rajonus: Ciampac (Alba di Kanaceji), Belvedere (Kanaceji), Col Rodella (Kampitello di Fassa), Buffaure (Poca di Fassa, Aloha, Fraine, Pera di Fassa), Catinaccio (Vigo di Fassa), Passo Fedaia (Marmolada), Passo Carezza.

Ski-pass cenas "Dolomiti Superski" trasēm
Kopēja slēpošanas zona sekojošiem kūrortiem: Val di Fassa/Carezza (120 km trašu, 59 pacēlāji); Cortina d'Ampezzo (140 km trašu, 45 pacēlāji); Plan de Corones (105 km trašu, 31 pacēlājs); Alta Badia (130 km trašu, 51 pacēlājs); Val Gardena/Alpe di Siusi (175 km trašu, 83 pacēlāji); Arabba/Marmolada (62 km trašu, 27 pacēlāji); Sextner Dolomiten-Alta Pusteria (54 km trašu, 28 pacēlāji); Valle di Fiemm/Obereggen (107 km trašu, 45 pacēlāji); S.Martino di Castrozza/Passo Rolle (60 km trašu, 24 pacēlāji); Valle Isarco (80 km trašu, 26 pacēlāji); Trevalli-Moena/S.Pellegrino/Falcade (100 km trašu,, 23 pacēlāji); Civetta (80 km trašu, 25 pacēlāji).


Val di Fassas ieleja

Fasas ieleja (Val di Fassa) ir viens no populārākajiem kalnu slēpošanas reģioniem Itālijā, jo piemērots slēpotājiem, kas vēlas slēpot dažādās trasēs un bieži tās mainīt. Reģions atrodas 190 km no Insbrukas lidostas, 280 km no Bergamo lidostas, 350 km no Milānas lidostas.

Reģionā labi jutīsies ģimenes ar bērniem, gados jaunu cilvēku kompānijas, kā arī slēpotāji ar dažādu sagatavotību kalnu slēpošanā. Pateicoties milzīgajam sniega lielgabalu skaitam, kalnu nogāzēs var slēpot pat ne pārāk sniegotā ziemā. Pakalpojumu cenas reģionā nav augstas, bet slēpošanas iespējas – plašas – reģiona trases apkalpo aptuveni 80 moderni pacēlāji.

Val di Fassa ir viena no četrām slēpošanas zonām, kas veido ļoti populāro Sella Ronda slēpošanas "ringu”. Iegādājoties vienoto ski-pass, Val di Fassas ielejas viesiem paveras iespēja izslēpoties 12 kūrortu trasēs – ieskaitot to kūrortu, kas ietilpst Dolomiti Superski slēpošanas apgabalā.

Val di Fassas kūrorti

Kanaceji
Tas ir lielākais un populārākais Fassas ielejas kūrorts, kuru tūristi ļoti iemīļojuši – te ir neparasti skaistas Dolomītu Alpu kalnu ainavas, lieliskas, plašas iespējas, lai nodarbotos ar dažādiem ziemas sporta veidiem, kā arī, protams, labi attīstīta infrastruktūra. Kanaceji kūrortā ir visai liels 3* un 4* viesnīcu piedāvājums – turklāt par mērenām cenām. Ir arī apartamenti, kas labi piemēroti grupu un lielāku ģimeņu uzņemšanai.

Kā kalnu slēpošanas kūrorts Kanaceji iemantojis savu popularitāti pateicoties, galvenokārt, savam ģeogrāfiskajam novietojumam – tas atrodas pašā Fasas ielejas centrā, unikālā ieplakā, brīnišķīgo Dolomītu kalnu virsotņu Pordojas, Sellas un Fedajas pakājē. Par Kanaceji un visas ielejas simbolu kļuvis majestātiskais Sellas masīvs, kas slejas gar ieleju.

Svarīgākais faktors, kāpēc tūristi un slēpotāji dodas uz Kanaceji – kūrorta piedāvātās tiešām fantastiskās iespējas kalnu slēpošanā un snovošanā. Trašu kopgarums pārsniedz 220 km; slēpotāju un snovbordistu ērtībām – 7 funikulieri, 7 kabīņu tipa, 7 krēslveida un 25 bugeļveida pacēlāji. Trases vienmēr tiek uzturētas ideālā kārtībā, darbojas sniega lielgabali.

No Kanaceji uzsāk savu gaitu Belvedere pacēlājs – tieši uz populāro Sella Ronda slēpošanas "ringu”. Bet tie, kas vēlas slēpot lejup, var izmantot šo iespēju – līdz pat ciemam aizvijas kopta sarkanā trase.

Kampitello
Kampitello ir Tiroles stilā celta mājīga Alpu kūrortpilsētiņa, kas atrodas netālu no Kanaceji. Viesnīcu gaišās fasādes lieliski iekļaujas skaistajā kalnu ainavā ar spilgti zilām debesīm, kuplām tumšzaļām eglēm un sniegā mirdzošām virsotnēm.

Kampitello viesnīcas atrodas praktiski blakus pacēlājam uz Col Rodella virsotni (2485 m) – uz plašāko un populārāko Val di Fassas ielejas slēpošanas zonu ar populāro Sella Ronda slēpošanas "ringu”. Tie, kas apmetīsies Kampitello, varēs izmantot arī bagātīgo Kanaceji kūrorta infrastruktūru – Kanaceji atrodas vien 5 minūšu brauciena attālumā ar Ski Bus no Kampitello.

Маccina
Маccina (Mazzin) – ciems, kas atrodas starp Pocas di Fassas un Kampitello apdzīvotakjām vietām. Savu pacēlāju ciemā nav, tāpēc, lai nokļūtu izvēlētajā slēpošanas zonā, būs iesākumā jāizmanto Ski Bus pakalpojumi.

Alba/Penja
Alba/Penja (Alba/Penia) – nelieli un simpātiski ciematiņi, kas atrodas vēl augstāk Val di Fassas ielejā, pie ceļa, kas ved uz pašu ielejas augšu – uz Arabbu un Marmoladas ledāju, kā arī Fedaijas kalnu pāreju (passo Fedaia). No Albas di Kanaceji 75 vietīgs gondolas tipa pacēlājs nogādā slēpotājus uz plašo Ciampac slēpošanas arēnu, kurā ir aptuveni 16 km slēpošanas trašu. No tām viena, 2,5 km garā Ciampac Alba "melnā” trase, būs īpaši interesanta pieredzējušiem slēpotājiem. Tajā augstumu starpība ir 660 m. 
 
Moena 
Moena (Moena) – paliela pilsētiņa, kas atrodas vietā, kur robežojas divas lielas kalnu slēpošanas ielejas – Val di Fassa un Val di Fjemme (Val di Fiemme). Līdz ar to ir iespēja „apslēpot” divu slēpošanas reģionu plašus apgabalus., 
 
Pašā Moenā nav nedz slēpošanas nogāžu, nedz pacēlāju, taču uz Tre Valli slēpošanas reģiona trasēm (augstumu starpība: 1447-2513 m) viegli var nokļūt ar Ski Bus. Tre Valli slēpošanas reģionā ir trīs slēpošanas zonas: Moenas, Passo Sanpelegrino (Passo San Pellegrino) un Falkades (Falcade) – Alpe Lusia pacēlājs ir vien 5 km attālumā, Passo San Pellegrino pacēlājs 15 km attālumā, bet Falcade pacēlājs 20 km attālumā. Tre Valli slēpošanas reģionā ir vairāk nekā 100 km trašu, no kurām 28 ir „zilās”, 15 „sarkanās” un 6 „melnās”, bet kopumā 45 km trašu ar sniegu nodrošina sniega lielgabali.
Aptuveni 20 minūšu laikā ar reisa autobusu no Moenas iespējams nokļūt Pocā di Fassā (Pozza di Fassa), kuras slēpošanas trases sniedz iespēju aizslēpot uz Albu, pēc tam arī uz Belvederas plato un galu galā nokļūt slavenajā Sella Ronda slēpošanas arēnā.
No Moenas ar Ski Bus iespējams nokļūt arī līdz Val di Fjemmes ielejas pacēlājiem. Moenā netrūkst restorānu, pabu, kafejnīcu un veikalu. Šī vieta patiks jauniem un skaļumu mīlošiem cilvēkiem – vakara izklaižu piedāvājuma un to intensitātes ziņā Moenu var salīdzināt ar Kanaceji.

Vigo di Fassa 

Vigo di Fassa (Vigo di Fassa). Tas ir trešais ciems, skaitot no ielejas sākuma. Ir sava slēpošanas zona – Catinaccio – neliela, bet gleznaina slēpošanas arēna ar ļoti brīnišķīgiem skatiem, kuri paveras uz skaistākajām Dolomītu Alpu virsotnēm (sevišķi no augstākajiem slēpošanas zonas punktiem). Zonas trašu kopgarums ir 16 km, pamatā tās ir „zilās”un „sarkanās” trases, tomēr ir arī viena „melnā”, kas nosaukta slavenā itāļu kalnu slēpotāja Alberto Tombas vārdā. Trase, kas ir itāļu sportistu treniņbāze, ir 2 km gara un beidzas pie paša Vigo ciema.
Slēpošanas nogāzes no trim pusēm iekļauj Ciampedie plato, uz kuru no Vigo ciema dodas gondolas tipa pacēlājs. Tāpat no Vigo ceļš aizvijas arī uz Kostalungo kalnu pāreju (passo Costalungo/Karerpass), kur atrodas Carezza slēpošanas zona.

SLĒPOŠANAS TRASES VAL DI FASSAS REĢIONĀ

 
Val di Fassas kalnu slēpošanas reģiona trašu karte


 Sella Ronda kalnu slēpošanas apgabala trašu karte

 
Dolomiti Superski apvienotā kalnu slēpošanas areāla trašu karte