TEZ TOUR Ceļojumu centrs
Berga Bazārs, Elizabetes iela 83/85
67202000
Ieeja aģentiem
   

 

Jaunumi

02.03.2016 20:00 Informācija masu saziņas līdzekļiem: Starptautiskais tūroperators "Tez Tour" palielina tūrisma maršrutu skaitu", PDF 


23.02.2016 13:00 Informācija masu saziņas līdzekļiem: Atklāts pirmais Latvijā "Tez Tour" birojs privātpersonu apkalpošanai ", PDF 


01.02.2016 20:00 Informācija masu saziņas līdzekļiem: "Tez Tour jaunumi un speciālie piedāvājumi ikgadējās izstādes "Balltour 2016", PDF 


25.12.2015 18:00 Tez Weekly News Nr305-306 


19.12.2015 10:00 Informācija masu saziņas līdzekļiem: "TEZ TOUR slēpošanas sezonu sāk ar jaunumu", PDF 


07.12.2015 12:00 Tez Weekly News Nr303-304 


20.11.2015 20:00 Tez Weekly News Nr301-302 


02.11.2015 20:00 Tez Weekly News Nr299-300


Visas ziņas

Itālija / Slēpošanas trases Dolomiti di Brenta regionā


Slēpošanas zona
Augstumu
starpība, m
Kalnu slēpošanas trašu
kopgarums, km
Slēpošanas teritorijas
novērtējums
Min. Max. Zilās Sarkanās Melnās Snowb Iesā-
cējiem
Ama-
tieriem.
Profi Apres
Ski
Madonna di Campiglio 1550 2600  21  33 7 + 3 5 3 5
Pinzolo 1500 2100  5  4 2 + 4 4 4 3
Superskirama Dolomiti 850 3016       + 5 5 4 -


Ski-pass cenas "Madonna di Campiglio" trasēs

(55 km trašu, 19 pacēlāji)

Ski-pass cenas "Pinzolo" trasēs
(30 km trašu, 7 pacēlāji)

Ski-pass cenas "Superskirama Dolomiti " trasēm
Šī slēpošanas zona ietver šādus reģiona rajonus (380 km trašu, 150 pacēlāji): Madonna di Campiglio– Pinzolo, Folgarida – Marilleva, Pejo, Ponte di Legno – Tonale – Presena, Andalo – Fai della Paganella, Monte Bondone, Folgaria – Lavarone.


Dolomiti di Brenta
Dolomiti di Brenta ir kalnu masīvs Dolomītu Alpu rietumu daļā, Trentīno reģionā, un vienlaikus arī ļoti populārs kalnu slēpošanas apgabals – pievilcīgs ar iespēju daudzveidību kalnu slēpošanas jomā un savu kūrortu moderno infrastruktūru. Jaunatnes vidū, kas bieži vien labprātāk izvēlas snovošanu, popularitāti iemantojušas kalnu nogāzes, kurās 1998. gadā notika Pasaules čempionāts snovbordā.

Visās Dolomiti di Brenta kalnu slēpošanas zonās izmantojama vienota ski-pass karte (abonements) – Superskirama, tā ir spēkā Madonna di Campiglio, Pinzolo, Val di Sole, Passo Tonale, Peio un Monte Bondone kūrortos.

Šī ski-pass karte ļauj slēpotājiem izbaudīt ziemas priekus skaistākajās Trentīno apgabala vietās Dolomītu Alpu rietumos. Slēpošanas sezonas ilgums un spožās saules klātbūtne izskaidrojama ar to, ka slēpošanas zonas atrodas kalnu nogāzēs augstumā no 2000 m līdz 3000 m. Turklāt speciālā tehnika "uztur un papildina” lielisku sniega segu interesantākajās kalnu slēpošanas trasēs 240 km garumā (kopējais slēpošanas reģiona trašu garums ir 340 km). Melno trašu slēpošanas apgabalā nav ļoti daudz, taču komfortablai slēpošanai labi sagatavotās vidējās grūtības (sarkanās) un vieglākās zilās trases sniedz plašas iespējas „atpūtas režīma slēpotājiem”. Platās nogāzes dāvā iespēju veikt vidējas sarežģītības nobraucienus arī ārpus iezīmētajām trasēm.

Vairākas interesantas un braukšanai sarežģītas nogāzes (ar vairākiem variantiem) ir Ponte di Legno slēpošanas zonā, kur slēpošana gan nenotiek tik augstu kalnos, kā citviet, taču tur var izslēpoties pa trasēm, kuras ierīkotas mežu joslā un kurās iespējams slēpot pat sniegputeņa laikā.
Vislepnākais un dārgākais Dolomiti di Brenta reģiona kūrorts ir Madonna di Kampiljo, kurš piedāvā ne vien slēpošanas iespējas, bet arī atpūtu brīnišķīga komforta apstākļos. Kūrorts atrodas Adamello Brenta dabas parka teritorijā, to ieskauj priežu meži un gleznaini kalnu ezeriņi, kas atveldzē dvēseli un ļauj jūsmot par apkārtējās dabas skaistumu.

Madonna di Campiglio
Madonna di Kampiljo ir jauns kūrorts, dabā ļoti veiksmīgi ieplānots un infrastruktūras ziņā lieliski izveidots. Šis kūrorts pieskaitāms ekskluzīvajiem, tāpēc cerēt, ka tajā būs demokrātisks cenu līmenis, ir lieki. Jā, visa šī kūrorta infrastruktūra uz saules staros gaiši dzirkstošā sniega fona ir krāšņa un gluži kā svētkiem saposta. Vien 40 minūšu brauciena attālumā no kūrorta ir viena no Ziemeļitālijas senākajām pilsētām – Trento, kurā valda patiesa viduslaiku aura.

Kalnu slēpošanas iemaņu ziņā Madonnas di Kampiljo kūrorts būs piemērots atpūtniekiem ar jebkuru slēpošanas prasmju līmeni. Savstarpēji savienotās trases ieskauj pilsētiņu no trim pusēm, kopējais trašu garums – aptuveni 90 km, augstumu starpība – 1100 m. Profesionāļiem piemērotas melnās trases: nobrauciens no Monte Spinale virsotnes (2093 m); īsā Variante-Marchi trase Malga Montagnoli rajonā; Canalone-Miramonti trase kūrorta dienvidu nogāzē. Vidējas sagatavotības līmeņa slēpotājiem būs piemērotas trases, kas ierīkotas ziemeļu nogāzē.

Vērts pieminēt garo un interesanto Poza Vecia nobraucienu, līkumoto Graffer trasi un Piecu ezeru (5 Laghi) trasi, kas vijas lejup no Rifugio Pancugolo virsotnes. Iesācējiem būs piemērotas trases, kas atrodas Malga Montagnoli rajonā: izstieptā Spinale Diretta trase un īsā Fortini trase, kā arī vienkāršā FIS kategorijas trase Pancugolo virsotnes rajonā. Tāpat iesācējiem patiks vienkāršie Zeledria un Fiocco di Neve nobraucieni Pradalago ciema apkaimē. Savukārt snovbordistus iepriecēs snovparks, kurā ir gan half-pipe rampa, gan borderkrosa trase.

Pincolo
Pincolo (Pinzolo) ir klusākais un "ģimeniskākais” Dolomiti di Brenta kalnu slēpošanas reģiona kūrorts. Uz to parasti dodas tie, kas vēlas vien izslēpoties, nevis aktīvi izklaidēties un "ietusēt” vakara stundās. Arī šim kūrortam raksturīga trašu daudzveidība, tomēr pamatā trases vairāk atbilst iesācēju un vidējas sagatavotības sportistu prasmju līmenim. Ir iespējas arī snovošanai. Starp Pinzolo un Madonna di Campiglio kūrortiem katru dienu kursē Ski Bus, un ir arī pacēlājs, kas šos kūrortus savieno "pa augšu”. Pinzolo slēpošanas trases atrodas augstumā no 800 m līdz 2100 m. Lielum lielo daļu kūrorta trašu var uzskatīt par "atvieglotām sarkanajām”. Koku pie tām ir gaužām maz, tāpēc slēpošana pa plašajiem kalnu plato ir ļoti ērta. Populārākās trases kūrortā ir Nera di Folgarida (1,8 km gara, augstumu starpība 550 m) un Pista delle Gole (2,25 km gara, augstumu starpība 600 m).

Jāpiebilst, ka īpašu pievienoto vērtību slēpotāju ieskatā Dolomiti di Brenta kalnu slēpošanas reģiona kūrortiem piešķir iespēja iepazīt jaunas un atšķirīgas trases, pārvietojoties no viena kūrorta uz otru, burtiskā nozīmē, nenoņemot slēpes. Reģiona kūrortos ir 8 kalnu slēpošanas skolas, kā arī snovborda skola, bet bērniem līdz 4 gadu vecumam tiek piedāvāti arī t.s. kalnu slēpošanas bērnudārza pakalpojumi – tajā vecāki savas atvases bez satraukuma var atstāt uz visu gaišo dienas laiku. Parasti reģionā ir pietiekami bieza sniega sega, lai slēpotu, taču nepieciešamības gadījumā tiek iedarbināti sniega lielgabali – līdz ar to var teikt, ka izvēle par labu Dolomiti di Brenta kūrortiem ir pareiza izvēle.

Slēpošanas trases Dolomiti di Brenta regionā

Madonna di Campiglio un Pincolo kalnu slēpošanas reģionas trašu karte
 
Superskirama Dolomiti apvienotā kalnu slēpošanas areāla trašu karte