TEZ TOUR Ceļojumu centrs
Berga Bazārs, Elizabetes iela 83/85
67202000
Ieeja aģentiem
   

 

Jaunumi

01.11.2010 16:00 Tez Weekly News Nr76


01.11.2010 13:30 Tez Quality Notes Nr#4


29.10.2010 17:00

Prese par mums: "Только факты", Бизнес&Балтия, PDF 


25.10.2010 20:00 Tez Weekly News Nr75


25.10.2010 18:00 Tez Quality Notes Nr#3


18.10.2010 12:00 Tez Weekly News Nr74


11.10.2010 18:00 Tez Weekly News Nr73


11.10.2010 17:00 Tez Quality Notes Nr#2


Visas ziņas

Itālija / Adrijas jūras reģ. – Rimini, Ričone

Rimini
Rimini kūrortu bieži vien (un pamatoti) dēvē par Eiropas vasaras atpūtas neoficiālo galvaspilsētu. Tiešām, viens no populārākajiem kūrortiem, kas izstiepies gar jūru 16 km garumā. Kūrortā ir aptuveni 2000 viesnīcu, 12 000 apartamentu mītņu un villu – apmešanās vietas jebkurai gaumei un jebkuram budžetam! Kūrorts no citiem atšķiras ar savu demokrātisko auru un plašajām brīvā laika pavadīšanas iespējām. Pludmales kūrortā ir smilšu – platas un lēzenas, jūra – silta un, turklāt, nav dziļa. Daudzās pludmalēs pieejams Wi-Fi. Un vēl – brīnišķīgi attīstīta infrastruktūra ar tradicionāli sirsnīgu itāļu viesmīlības gaisotni.

Kūrorta vētrainā naktsdzīve, klubu un diskotēku pārpilnība šeit pulcē jauniešus vai no visas pasaules – Rimini zināmā mērā ir jauniešu kulta pilsēta. Bet vēl Rimini ir arī pilsēta ģimenes atpūtai – slavena ar saviem izklaides kompleksiem un tematiskajiem parkiem, kuros var jautri un aktīvi izklaidēties kopā ar bērniem.

Savukārt zinātkāriem tūristiem ir iespēja apvienot pludmales atpūtu ar piesātinātas ekskursiju programmas izmantošanu sava pasaules redzējuma un zināšanu paplašināšanai. Ir iespēja doties gan kājāmgājēju ekskursijās pa Rimini centru, gan arī grupas sastāvā apmeklēt Romu, Florenci, Venēciju u.c. brīnišķīgas Itālijas kultūras un mākslas pilsētas.

Piekrastē un Rimini vēsturiskajā centrā tūristiem savus pakalpojumus piedāvā ārkārtīgi liels skaits restorānu, picēriju, kafejnīcu, bāru, konditoreju un supermārketu, kuros cenas atbildīs jebkura maciņa biezumam. Kūrortā viesus sagaida aizrautīgs “šopings” visdažādāko konceptu veikalos un tirgotavās. Rimini ir izveidoti arī lieliski apstākļi, lai nodarbotos ar dažādiem sporta veidiem, t.sk. ūdenssporta. Kūrorta centrā ir arī tenisa klubs. Bet pa veloceliņiem, kas lielākoties ierīkoti gar jūras krastu, var aizbraukt līdz Čezenatiko (Cesenatico) ziemeļos vai Katolikai (Cattolica) dienvidos.

KO NOTEIKTI VAJADZĒTU REDZĒT UN KO APMEKLĒT RIMINI KŪRORTĀ:
- izstaigāt jaukās Rimini vēsturiskā centra ieliņas, kas pilnas ar gadsimtiem senas vēstures liecībām;
- neatkarīgajā Sanmarīno pundurvalstiņā (viena no senākajām republikām pasaulē) apmeklēt Titāno kalnu, kuru dēvē arī par „Brīves zemi”;
- atklāt sev unikālo Frasasi alu valstību – tas ir grandiozs maršruts, kas ved pa pazemes ekosistēmu, kurā dzīvības formas nav mainījušās miljoniem gadu;
- pavadīt aizraujošu dienu (ar unikālas fotosesijas iespēju!) tematiskajā parkā „Italia in Miniatura”, kurā visi nozīmīgākie un slavenākie Itālijas apskates objekti ir aplūkojami miniatūrā formātā;
- iesēsties panorāmas ratā un no tā augstumiem ieraudzīt visu lielisko Adrijas jūras piekrasti.

Rimini “piekrastes” daļu, ja raugāmies no ziemeļiem uz dienvidiem, kur Rimini robežojas ar Ričones (Riccione) kūrortu, veido 10 rajoni: Torre Pedrera, Viserbella, Viserba, Rivabella, San Giuliano a Mare, Marina Centro, Bellariva, Marebello, Rivazzurra un Miramare. Federiko Fellīni vārdā nosauktā Rimini starptautiskā lidosta atrodas Miramare rajonā. Kūrortā ir četras dzelzceļa stacijas: Centrālā dzelzceļa stacija Rimini (atrodas starp jūru un pilsētas vēsturisko centru) un 3 dzelzceļa stacijas, kur piestāj reģionālie vilcieni (nevis ātrvilcieni): Rimini Miramare, Rimini Viserba un Rimini Torre Pedrera.

Kūrorta piejūras daļas centrs ir Marina Centro rajons. Ziemeļos tā robežu veido ostas kanāls, netālu no kura atrodas panorāmas rats – skaidrā laikā no tā augstumiem var labi saskatīt piekrastes detaļas un pat Titāno kalnu – vienu no slavenākajiem mazummazās un neatkarīgās Sanmarīno republikas tūrisma objektiem. Blakus panorāmas ratam atrodas jūras amfiteātris (bijušais delfinārijs), kurā skatāmi priekšnesumi ar jūras lauvu piedalīšanos, un Fellīni parks. No šīs vietas, no pludmales N#1, sākas kilometriem garā promenāde, kas gar jūras krastu aizvijas Ričones kūrorta virzienā (Rimini autobusu pieturas un pludmales, lai tūristiem būtu ērtāk orientēties, ir numurētas). Aptuveni 2 km no jūras atrodas Rimini vēsturiskais centrs ar Romas republikas laiku vēstures pieminekļiem (arheoloģiskie objekti "Ķirurga nams" un piemiņas stabs par godu Jūlijam Cēzaram un viņa leģioniem, kuri Rimini apkaimē šķērsoja Rubikonas upi). Turpat netālu arī Romas impērijas laiku objekti (Augusta arka un Tibērija tilts) un viduslaiku vēstures pieminekļi (Sigismundo pils, strūklaka "Pīnija", Palazzo del Podestà nams, kas uzcelts 1334. gadā).

Taču pat tad, ja vēsture Jums ir pilnīgi vienaldzīga, Rimini vēsturiskajā centrā viss ir ļoti skaisti un sakārtoti un valda jautra gaisotne – tieši centrā atrodas kūrorta labākie veikali, kolorītākās kafejnīcas, restorāni un bāri. Tieši no kūrorta vēsturiskā centra pa gājēju tiltiņu, kas uzcelts imperatora Tibērija laikā, var nokļūt San Giuliano Borgo rajonā, kur no masu tūristu skatiem ir patvērusies viena no Rimini visinteresantākajām vietām – dižā kinorežisora Fellīni kvartāls. Tieši šeit, nelielajā zvejnieku kvartālā, pagājusi Fellīni bērnība. Pieminot savu diženo novadnieku, vietējie iedzīvotāji ir apgleznojuši namu sienas ar ainām no Fellīni filmām, tā padarot savu kvartālu ļoti kolorītu, izteiksmīgu un tūristiem pievilcīgu. Starp citu, tā ir viena no nedaudzajām vietām, kur ielu izkārtnēs ir izmantota senā romāņu valoda.

Ja no San Giuliano Borgo rajona, Fellīni kvartāla, dosieties uz jūru – uz San Giuliano Mare rajonu, tad varēsiet skatīt vēl vienu Rimini "rozīnīti" – supermoderno krastmalu pie Darsena di Rimini ostas. Tur iespējams pastaigāties gar un virs jūras pa gājēju piekaru tiltu, no kura paveras panorāmas skats uz ostu, kā arī apmeklēt īpašo un ļoti iecienīto zivju restorānu "Molo 22". Arī citos Rimini kūrorta rajonos ir savas "odziņas": piemēram, Miramare rajona dienvidos atrodas īpaši bērnu iecienīts izklaides parks "Fiabilandia" (ar tematiskām zonām), bet Viserbella rajona ziemeļos – tematiskais parks "Italia in Miniatura”.

Ričone
Ričone (Riccione) ir kūrortpilsētiņa, kas atrodas kaimiņos slavenajam un lielajam Rimini kūrortam. Ričone būs piemērota visu vecumu tūristiem, jo piedāvātās iespējas ir ļoti plašas un daudzveidīgas – tajā ir gan modernas un stilā interesantas diskotēkas, gan tematiskie parki, gan ainaviskas smilšu pludmales, gan termas ar dziednieciskiem minerālūdeņiem, kas ķermeni un garu dara jaunāku, gan daudz kas cits.
Kūrorta galvenā iela saucas Viale Ceccarini – tā klāta ar kvarca bruģīti, baltām un sārtām marmora plātnēm. Šī iela arī tapusi par centru, kurā un ap kuru iekārtojušies smalkas tirgotavas un boutique veikali, bodītes, bāri, kafejnīcas un restorāni.  Šīs ielas rajonā var izbaudīt pirkšanas prieku, bet pēc tam arī vienkārši atvilkt elpu, malkojot aromātisko itāļu kafiju.
Dzīve kūrortā nerimstas arī vēlā vakarā. Tieši virkne Ričones vakara un nakts izklaides objektu minami pat kā Adrijas piekrastes kūrortu “rozīnītes”, piemēram, naktsklubs “Pepe Nero”, diskobārs “Hakuna Matata”, diskotēkas “Prince”, “Pascia”, “Piter Pan” utt.

KO NOTEIKTI VAJADZĒTU REDZĒT UN KO APMEKLĒT RIČONES KŪRORTĀ:
- doties pastaigā pa slaveno Viale Ceccarini – kājāmgājēju bulvāri, kas vienlaikus ir kūrorta tirdzniecības zona ar daudziem modes veikaliem, restorāniem, kafejnīcām;
- pavadīt neaizmirstamu dienu akvaparkā “Aquafan”;
- apmeklēt delfīnu un citu jūras iemītnieku priekšnesumu “Oltremare” parkā;
- nobaudīt slaveno Emīlijas-Romanjas (it. Emilia-Romagna) reģiona gardumu – Piadina Romagnola ar dažādiem pildījumiem.

IZKLAIDES UN TEMATISKIE PARKI RIMINI UN RIČONES KŪRORTOS
Rimini un Ričone ir arī kūrorti, kuros atpūsties ģimenēm. Tie slaveni ar saviem izklaides kompleksiem un tematiskajiem parkiem, kuros var lieliski un aktīvi pavadīt laiku kopā ar bērniem.

"Fiabilandia" – viena no bērnu iemīļotākajām brīvā laika pavadīšanas vietām. Šajā brīnišķīgajā parkā, kas atrodas Rimini, ģimeņu atvases var sajusties kā īsti Supermeni, veicot neaizmirstamu lidojumu, var apmeklēt Leļļu muzeju un noklausīties izjustu pasakas lasījumu. Vakaros izklaides parkā bērnus iepriecēs dejojošo strūklaku šovs, kā arī aizraujoša diskotēka.

Platībā milzīgais “Oltremare” parks, kas arī atrodas teju pie Rimini – Ričones kūrortā – ir ļoti populārs gan bērnu, gan pieaugušo vidū. Un tas nav pat pārsteidzoši, jo parkā atrodas slavens delfinārijs un ne mazāk iespaidīgā “Pasaules radīšanas” (“Planet Hearth”) atrakcija, kas vēsta par to, kā uz mūsu planētas radusies un attīstījusies dzīvība. Jūs redzēsiet gan Amazones baseina džungļus, kur mīt daudzkrāsainie kolibri, gan viltīgos aligatorus, gan arī varēsiet noskatīties izglītojošas stereofilmas milzīgajā “IMAX” kinoteātrī.

Tematiskā parka “Mirabilandia” apmeklētājus iepriecēs 45 elpu aizraujošas atrakcijas, t.sk. slavenās “Katun” un “Niagara”. Bet visdrosmīgākajiem un drošsirdīgākajiem asu izjūtu cienītājiem pašā laikā būs atrakcijas “ISpeed” un “Catapulta”. Mierīgāku izklaižu cienītāji var apmeklēt tādas atrakcijas, kā, piemēram, “Eurowheel” (lielākais panorāmas rats Eiropā), “Circus”, “3D Cinema” un “Fantasyland”. Nevienu neatstās vienaldzīgu arī kaskadieru triki un profesionālu sportistu sniegtie priekšnesumi (piemēram, “Police Academy”), tāpat teātra uz ledus sniegtais šovs. Rezumējot var teikt, ka tematiskais parks “Mirabilandia” ir īstā vieta, kurp doties gan pieaugušajiem, gan bērniem, lai izklaidētos un gūtu prātā paliekošus spilgtus iespaidus.

Itālijā vecākais tematiskais parks-akvārijs tika uzcelts vēl 1934. gadā, un pēc pilnīgas rekonstrukcijas 2000. gadā iemantoja nosaukumu “Le Navi – Acquario di Cattolica”. Šī parka apmeklējums ir unikāla iespēja gūt priekšstatu par visdažādākajiem jūras dzelmju iemītniekiem, arī bīstamiem un reti sastopamiem. Lai šāda iespēja būtu  vispār iespējama un droša, ūdenstilpnē tika izbūvēts iespaidīgs, caurspīdīgs tunelis, ejot pa kuru var vērot ūdenī mītošās radības. Ja neesat no mazdūšīgajiem, tad Jums droši vien ies pie sirds ieniršana ar akvalangu akvārijā pie haizivīm. Savukārt zinātkārie parka apmeklētāji ar interesi varēs skatīt interaktīvo ekspozīciju, kas veltīta kuģniecības, kā arī jūras pirātisma vēsturei.

“Aquafan” izklaides parks atrodas teju blakus Rimini kūrortam – Ričonē (Riccione).  Tas aizņem 150 000 m2 plašu teritoriju, un ir Eiropā lielākais akvakomplekss. Te nu bērnus gaida patiesi aizraujošas, dažnedažādas atpūtas un atrakciju iespējas: pieci apsildāmi baseini, t.sk. “Ocean in Miniatura”, mākslīgie viļņi un ūdensslīdkalniņi.
Parkā ir visas iespējas atpūsties visu vecumu apmeklētājiem, te ir arī diskotēkas, bāri, restorāni, pat pikniku vietas un mazākajiem bērniem paredzētā spēļu zona ”Aquakid”.

Adrijas jūras reģ. – Rimini, Ričone